Projekto atributika yra dalinama projekto viešinimo renginių metu. Siekiama jog Ignalinos gyventojai, naudodami išdalintą atributiką kasdieniame gyvenime formuotu teigiamą aplinkinių nuomonę apie gerovės konsultantų paslaugas – marškinėliai ar džemperis su projekto viešinimo ženklais bei skambiu projekto šūkiu „Žmogus žmogui“ patraukia žvilgsnį bei kelią susidomėjimą gerovės konsultanto paslaugomis. Tikimės, kad renginio dalyvis gavęs dovanų projekto atributiką ilgesniam laikui prisimins viešinimo renginiuose skelbiamą žinią apie gerovės konsultanto veiklą, susimąstys apie galimybę padėti aplinkiniams, bei pakvies juos pasinaudoti paslaugomis.
Norėdami sudalyvauti projekto viešinimo renginyje – sekite naujienas, jau netrukūs skelbsime informaciją apie ketvirtąjį projekto renginį.
Kviečiame susipažinti su dar viena įkvepiančia sėkmingai konsultacijų kursą užbaigusios klientės istorija:
02-23 laikraštyje „Mūsų Ignalina“ išleistas penktasis projekto straipsnis pristatantis dar vieną konsultacijų sėkmės istoriją, kuri tikimės įkvėps ir motyvuos panašias problemas patiriančius asmenis kreiptis pagalbos į gerovės konsultantą.
Socialinis nerimas yra emocinis sutrikimas, kuris sukelia baimės, nesaugumo ar diskomforto jausmus socialiniuose situacijose. Žmogus kamuojamas socialinio nerimo bijo kalbėti viešai, bijo būti blogai įvertintu, atstumtu, jaučiasi nepatogiai susitikdamas su naujais žmonėmis, gali vengti susitikimu net su pažystamais. Lengvas socialinis nerimas tai dažnas ir normalus reiškinys, tačiau kai socialinis nerimas tampa nebekontroliuojamas, trukdo mūsų kasdieniai veiklai būtina ieškoti pagalbos.
Panikos ataka yra intensyvus, staigus ir bauginantis psichologinis reiškinys, kuris pasireiškia stipriu nerimu ir baimės jausmu. Šis sutrikimas gali pasireikšti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai žmonės, patyrę panikos ataką, aprašo tokius simptomus kaip greitas širdies plakimas, kvėpavimo sunkumai, drebulys, prakaitavimas, galvos svaigimas ir mirties baimė.
Šios atakos būna nekontroliuojamos ir gali trukti nuo kelių minučių iki maždaug pusvalandžio. Po atakos žmogus dažnai jaučiasi pavargęs ir išsekęs. Manoma jog panikos atakos gali kilti dėl įvairių priežasčių, įskaitant genetinį polinkį, stresą, traumą arba kitus psichologinius veiksnius, tačiau dažnai konkreti priežastis nėra žinoma ir panikos ataka gali ištikti net ramiai ilsintis namuose.
Panikos ataka gali būti vienkartinė arba periodiškai kartotis.
Jeigu esate patyrę panikos atakas, kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą ir sužinoti, kaip galite padėti sau panikos atakos metu, taip pat kaip malšinti stresą, nerimą ir sumažinti tikimybę, kad panikos atakos pasikartos.
Nerimas yra emocinė būsena, kuri nėra svetima nei vienam iš mūsų. Tai natūralus atsakas į iššūkius, nežinomybę ar grėsmes, kuris gali būti net naudingas – priversti sustoti, apmąstyti savo sprendimus, imtis pokyčių. Tačiau, kai nerimas tampa pernelyg didelis ir ilgalaikis, gali turėti neigiamą poveikį fizinei ir emocinei sveikatai.
Nerimas gali sukelti nuolatinį nuovargį, sunkumą sutelkti dėmesį, susikaupti ir atlikti kasdienius darbus, gali paskatinti nepagristas baimes ir gyvenimo džiaugsmo sumažėjimą. Nerimas gali sukelti ir fizinius simptomus – padažnėjusį širdies plakimą, prakaitavimą, drebulį, galvos skausmą, skrandžio diskomfortą ar nemigą.
Norėdami valdyti savo nerimą visu pirmą turime išmokti suprasti savo emocijas, kontroliuoti mintis – nepergyventi dėl būsimų ar praeities įvykių, stengtis teigiamai vertinti save ir savo gebėjimus, ir pasiekimus.
Ypač naudingi fiziniai nerimo valdymo metodai – gilaus kvėpavimo pratimai, meditacija, fizinis aktyvumas.
Jeigu nerimas tampa per sunkus ir trukdo normaliam gyvenimui, svarbu ieškoti profesionalios pagalbos. Kognityvinė elgesio terapija gali būti ypač veiksminga siekiant įveikti nuolatinį nerimą.Tik tu gali žengti pirmą žingsnį savo emocinės gerovės link.
Agnė (vardas pakeistas) su vyru susituokusi jau 10 metų. Moteris kažkada svajojo, kaip švęs santuokos metines, kels dideles šventes šeimai ir draugams. Sutuoktiniai progą paminėjo, bet kukliai, dviese nuėjo į restoraną, nei vienas nebuvo nusiteikęs šventiškai, abu emociškai pervargę lyg bandydami gelbėti irstančią santuoką ir kabintis tik už teigiamų prisiminimų. Tai buvo lemiama diena paskatinusi daug apmąstymų, kuomet galiausiai Agnė nusprendė nedelsti, kreiptis į gerovės konsultantą ir ieškoti patarimų, kaip išsaugoti šeimą.
Konsultacijų metu moteris, padedama gerovės konsultantei išsiaiškino kylančių konfliktų priežastis ir bandė ieškot būdų jų išvengti, taip pat ir keisti savo reakciją į juos.
Agnė suprato, kad juodu su vyru pradėjo tolti vienas nuo kito prieš 4 metus kuomet gimė jų dukra. Moteris pervargo nuo buities, skundėsi jog sulaukia mažai pagalbos iš vyro, ir dažniausiai tik kai paprašo pati. Vaiko auginime taip pat mažai padeda. Vyras pastaruoju metu yra emociškai šaltas užsidaręs savyje, atsiribojęs nuo šeimos.
Įvairios konsultacijų metu atliekamos užduotis atvėrė Agnei akis ir leido pamatyti kitą pusę. Moteris suprato, jog ji pati, kai dukra dar buvo visai mažytė, nenorėjo priimti vyro pagalbos, pernelyg pergyveno dėl dukros, kritikavo vyrą, kad neteisingai viską daro. Todėl vyras nustojo siūlyti savo pagalbą. Taip pat suprato jo užsisklendimo priežastį, kad jis pats yra pavargęs tiek fiziškai, tiek emociškai, kadangi pastaruoju metu ypač daug dirba. O svarbiausia suprato, kad abu nepakankamai skiria laiko sau ir vienas kitam, net paprasčiausiam pokalbiui. Konsultacijos padėjo Agnei suprasti koks svarbus yra laikas sau, kad galėtu emociškai pailsėti ir ramiau reaguoti į stresines situacijas. Suprato, jog dukra pakankamai didelė kad galėtu ją ilgesniam laikui palikti seneliam, kurie su mielu noru kviečia anūkę pasisvečiuoti su nakvyne. Nors Agnei buvo sunku atsipalaiduoti ir paleisti dukrą, tačiau po pirmo karto suprato, kokia naudinga buvo tai patirtis tiek jai tiek vyrui, tiek vaikui.
Pabaigusi konsultacijų kursą moteris jaučiasi teigiamai nusiteikusi dėl ateities, išsikalbėjus su sutuoktiniu pajuto kaip nuslūgo įtampa jų santykiuose, taip pat juodu susitarė vieną savaitgalį per mėnesį leisti tik dviese.
Ši istorija yra puikus pavyzdys to, kaip smulkūs nesusikalbėjimai, kasdienė buitis ir nuovargis sekina psichologiškai, išprovokuoja konfliktus ir gali tapti net šeimos iširimo priežastimi. Ji pamoko mus, koks svarbus yra pokalbis su mus supančiais žmonėmis, kokia svarbi yra empatija ir mokėjimas išgirsti ir suprasti.
Jeigu ir jus jaučiate stresą, emocinį nuovargį, tampa sunku kontroliuoti savo emocijas, dažnai užsiplieskiate dėl smulkmenų kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą ir išmokti valdyti savo jausmus.
Jaučiate nerimą, patiriate stresą, nežinote kaip padėti sau ir su kuo pasikalbėti?
Kviečiame išbandyti gerovės konsultantų paslaugas.
Konsultacijų atnešamą naudą puikiai iliustruoja Tomo (vardas pakeistas) atvejis:
Tomas ir jo žmona gyveno laimingoje santuokoje, augino 2 metų amžiaus dukrytę. Tomas dirbo mėgstamą darbą, finansine prasme visko užteko. Dukros auginimas taip pat nebuvo sunkus, abudu su žmona puikiai išmoko pasidalinti tiek buities darbais tiek vaiko priežiūra.
Tačiau netikėtai Tomo žmona vėl pastojo. Nors sutuoktiniai yra kalbėję apie galimybę ateityje turėti dar vieną vaiką, tačiau neplanavo jo taip greitai, tad ši žinia juos abu sukrėtė. Vis dėl to sutuoktiniai susitaikė su netikėta naujiena ir ramiai laukė būsimo šeimos nario.
Tačiau vis artėjant gimdymo datai Tomas pradėjo jausti vis didesnį nerimą, pradėjo jaudintis dėl busimos finansinės situacijos pasikeitimo, dairėsi papildomų uždarbio galimybių, pradėjo galvoti kad esamas bustas bus per mažas, esamas automobilis su dviem vaikais nepatogus. Tomas spaudė save psichologiškai, bijojo, kad bus nepakankamas vyras, tėvas, kad galbūt negalės aprūpinti kūdikio geriausiai daiktais. Nors Tomo žmona visada jį palaikė, ramindama, kad juodu puikiai susitvarkys, tačiau pats statė sau ypač aukštus reikalavimus ir kiekvieną dieną nerimavo ir graužė save, lygino su pažįstamais vyrais išlaikančiais dideles šeimas, statė sau itin aukštus reikalavimus bijodamas neatitikti visuomenėje dažnai įsivaizduojamą stereotipinį idealaus vyro, kaip šeimos maitintojo vaidmenį.
Tomas pradėjo dirbti dviejose darbuose. Kasdien jautiesi pavargęs. Situacija dar labiau pablogėjo kai gimė mažylis ir kokybiško poilsio dar labiau sumažėjo. Tomas po ilgos darbo dienos atsipalaidavimui pradėjo išgėrinėti, dėl ko pasunkėjo ir jo santykiai su žmona.
Kreiptis pas gerovės konsultantą pasiūlė žmona, tačiau ilgai įkalbinėti Tomo neprireikė, nes jis ir pats puikiai suprato, kad dažnai nebekontroliuoja savo emocijų, dėl nuolatinės įtampos tapo irzlus, kartais į nedidelius nesutarimus reaguoja agresyviai, todėl buvo pasiryžęs pokyčiams ir nutarė pabandyti.
Konsultacijų metu ypač didelis dėmesys buvo skiriamas Tomo mąstymo klaidų ir įsitikinimų atpažinimui ir korekcijai. Įvairių užduočių metu tiek per susitikimus su gerovės konsultante, tiek namuose buvo siekiama išmokyti Tomo atsisakyti visuomenės sukurto idealaus vyro vaidmens siekimo ir suprasti, kad gali būti puikiu vyru ir tėvu net nebūdamas visada tobulu.
Konsultacijos padėjo Tomui suprasti ,kad didžioji dalis problemų buvo tik jo galvoje, ir kad jo šeimai labiau nei papildomų pajamų trūksta laimingo, sveiko vyro ir tėvo šalia. Todėl Tomas supratęs, kad tam nebuvo būtinybes, atsisakė papildomo darbo bei pradėjo daugiau leisti laiko su savo šeima, metė jau įpročiu tapusi išgėrinėjimą.
Naujasis šeimos narys yra didelis džiaugsmas tačiau tuo pačiu ir rimtas išbandymas visai šeimai, neabejotinai paveikiantis kasdienį gyvenimą, išbalansuojantis įprastą ritmą, pakoreguojantis planus. Todėl yra normalu jausti nerimą, nusivylimą, nuovargį, tačiau jeigu jaučiate, kad neigiamos emocijos tampa nekontroliuojamos ir paveikia jūsų kasdienį gyvenimą, nelaukite kol situacija taps dar blogesnė ir užsiregistruokite pas gerovės konsultantą.
Informuojame jog prie projekto veiklos prisijungia dar dvi įstaigos: Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija bei Mielagėnų Pal. J. Matulaičio parapiniai globos namai.
a, jie noriai dalyvauja projekto renginiuose, atlieka projekto viešinimą, asmenis su nerimo ar depresijos požymiais nukreipia pas Ignalinos gerovės konsultantą.
Ignalinos jaunimo asociacija „Pauzė“, su kuria pasirašyta projekto tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartis, dalinai apribojo savo veiklą, tačiau atsižvelgus į tai jog didžioji dalis asociacijos dalyvių yra Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos atstovai, tęsiantys savo veiklą projekte, Pareiškėjas, Ignalinos rajono savivaldybės administracija pasirašė naują projekto tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartį su Česlovo Kudabos gimnazija.
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartis pasirašyta ir su VšĮ Mielagėnų Pal. J. Matulaičio parapiniais globos namais. Šioje įstaigoje dirba daug specialistų, kuriems aktuali ir naudinga projekto veikl
Kviečiame į Gerovės konsultantų paslaugų viešinimo renginį spalio 17 dieną, 9 valandą Didžiasalio kaime Salos g.23.
Renginio metu bus pristatytos gerovės konsultantų paslaugos, vyks paskaita apie emocinę sveikatą, streso valdymą.
Renginys nemokamas.
Svarbu nepamiršti – negydomi užsitęsę emociniai sunkumai ilgainiui gali peraugti ir į depresiją. Kviečiame kreiptis į Gerovės konsultantą vos pajutus pirmuosius depresijos požymius ir nelaukti kol situacija taps išties bloga.
Depresijos gydymo svarbą puikiai parodo interviu su šia liga įveikusiu Arturu:
Kokia buvo jūsų susirgimo depresija priežastis?
Manau kad nuovargis, tuo metu dirbau dviejuose darbuose, namuose taip pat nepailsėdavau – grįždavau labai vėlai, bet namuose dar laukdavo įvairūs namų ruošos darbai, pagalba šeimos nariams. Ne pats nepajutau kai nuolatinis nuovargis virto apatija ir depresija.
Kaip depresija paveikė jūsų kasdienį gyvenimą?
Pasidarė labai sunku kuo nors domėtis, laisvalaikis nebedžiugino, pasidarė sunku susikaupt, skaityti knygas be galo vargindavo, pasidariau labai užmaršus smulkmenom.
Ar jūsų artimieji žinojo apie jūsų emocinę būklę?
Nelabai, jei ir kažką pagalvodavo tai vis sakydavo kad per daug dirbu.
Kaip supratote kad jums reikalinga pagalba ir koks buvo tas pirmas žingsnis savipagalbos link?
Pradėjau vengti bet kokio bendravimo su visais, užliejo mintys apie savižudybę, galiausiai tai tapo pastovia būkle. Kai po eilinės dienos darbe ilgai stovėjau prie gatvės ir vis mąsčiau ar nešokti prieš masiną – susilaikiau ir sekančią dieną pasiskambinau pagalbos numeriu.
Ką jūs patartumėte žmonėms, kurie kenčia nuo depresijos?
Pasikalbėkite su kuo nors, kreipkitės pagalbos telefonu ar pas specialistus, anksčiau nei apatija, blogos emocijos visiškai užvaldys jus. Nes tuomet jau tampa labai sunku nepasiduoti savo savijautai ir tiesiog neatsiriboti nuo visų taip bloginant savo psichologinę būklę.
Jeigu manote, kad patiriate psichologinį smurtą ir nežinote kaip elgtis, jeigu jums reikalinga pagalba priimant teisingus sprendimus link teigiamų pokyčių savo gyvenime kreipkitės į gerovės konsultantą
Siekiant sklandaus gerovės konsultanto modelio veikimo, bei kad apie paslaugą sužinotų asmenys iš labai įvairių aplinkų itin svarbu buvo į projektą įtraukti bendradarbiaujančias įstaigas bei jų atstovus supažindinti su modelio veikimo principais, išmokyti atpažinti situacijas ir problemas, kurioms spręsti gali būti pasitelkiami gerovės konsultantai. Bendradarbiaujančių įstaigų atstovai per vykusius seminarus buvo apmokomi skirtingų technikų, kaip, dirbant su žmonėmis, motyvuoti juos pasinaudoti gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis bei yra pasiruošę suteikti visą reikiamą informaciją.
Visi kartais pasijuntame vieniši, jaučiamės nesuprasti, nemylimi, niekam nereikalingi. Vienišumas dažnai aplanko patyrus reikšmingas permainas gyvenime, išgyvenus artimojo netektį, skyrybas, darbo praradimą, o ypač senatvėje, kuomet išnyksta dalis socialinių ryšių, mažėja dalyvavimas visuomenės veikloje. Užsitęsęs vienišumo jausmas gali pakenkti emocinei ir fizinei sveikatai – rasti būdų kovoti su juo padės gerovės konsultantai.
Kviečiame susipažinti su Rimos (vardas pakeistas), išgyvenusios vienišumo jausmą, konsultacijų sėkmės istorija:
Rima gyveno su sūnumi ir mama. Darbe užėmė aukštas pareigas, galėjo save realizuoti ir jaustis svarbia kolektyvo dalimi. Aktyviai leisdavo laisvalaikį, susitikdavo su draugėmis, keliaudavo. Tačiau per pastaruosius kelis metus Rimos gyvenime įvyko didžiuliai pokyčiai. Rima, sulaukusi senatvės pensijos amžiaus, nusprendė daugiau laiko leisti įvairiems pomėgiams, kuriems vis truko laiko, ir paliko darbą. Rimos vienturtis sunūs įsigijo savo būstą, išsikraustė, įsikūrė šeimą. Maždaug po metų mirė kartu gyvenusi Rimos mama. Rima liko visai viena. Moteris išgyveno didžiulį netekties sielvartą, niekas nebedžiugino, neturėjo jėgų pakilti iš lovos, nebeturėjo jokios paspirties kažką veikti. Jai atrodė kad visi nuo jos atitolo, tapo niekam nereikalinga.
Apie Gerovės konsultantus perskaičiusi internete, daug negalvodama užsiregistravo. Konsultacijų metu taikytos kognityvinės elgesio terapijos technikos leido jai atpažinti savo mąstymo ir elgesio klaidas, suprato, kad dėl savo savijautos atsakinga tik ji pati. Kognityvinė elgesio terapija remiasi prielaida jog mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra labai glaudžiai susiję ir veikia vienas kitą, žmogaus savijautą nulemia jo mąstymas, todėl tai, kaip jaučiamės, priklauso ne nuo konkrečių gyvenimo įvykių apskritai, o nuo to, kaip mes juos priimame. Rima prisiminė ne vieną situaciją, kuomet dėl blogos nuotaikos atsisakė susitikti su draugėmis, kuo pasėkoje jų pasiūlymai vis retėjo. Suprato, kad neteisingai pyko ant sūnaus, skųsdamasi, kad jam neberūpi, juk jo dėmesys dabar skirtas mažajai dukrytei. Sunkiausia buvo pagaliau susitaikyti su mamos netektimi, nors jau praėjo porą metų, Rima suprato dar jos nepaleidusi. Tačiau po konsultacijų pagaliau ryžosi keisti savo gyvenimą, paprašė sūnaus ir marčios pagalbos sutvarkant namus ir atsisveikinant su mamos daiktais, pasiliekant vos kelis jai brangiausius. Toks bendras namų sutvarkymas prisimenant mylimą mamą ir močiutę vėl suartino Rimą su sūnumi, abu galėjo išsipasakoti vienas kitam, išlieti savo nuoskaudas. Rima vėl pradėjo eiti į susitikimus su draugėmis, ir net pradėjo planuotis kelionę su viena iš jų. Gyvenimo džiaugsmą atrado leisdama vis daugiau laiko su anūke.
Laikraštyje – visa svarbi informacija apie gerovės konsultanto paslaugas – kam skirtos ir kaip vyksta konsultacijos, kokie yra dažniausi emocinės sveikatos sutrikimai ir kodėl nereikia į juos numoti ranka. Taip pat dar viena įkvėpianti sėkmingai praeito konsultacijų ciklo istorija. Spausdintinė laikraščio forma bus platinama per įvairias rajono įstaigas, organizacijas. Kviečiame skaityti ir dalintis su savo artimaisiais.
Skaitmeninę laikraščio versiją rasite čia
Straipsnių pagalba siekiama informuoti Ignalinos sav. gyventojus apie teikiamą gerovės konsultantų paslaugą, viešinami kontaktai. Taip pat pristatomos jau pasinaudojusių konsultacijomis asmenų sėkmės istorijos, kaip žmonės pajutę lengvus emocinių sutrikimų simptomus nedelsė kreiptis pagalbos, bei su gerovės konsultanto pagalba išmoko mažinti sutrikimų simptomus ir pagerinti savo emocinę savijautą.
Viso seminarų cikle yra numatyti 3 seminarai po 4 valandas kiekvienai iš keturių tikslinių grupių, kurias sudaro po 10 asmenų. Seminarų metu dėmesys skiriamas psichologinių sunkumų, problemų turinčių asmenų atpažinimui, kontakto palaikymui, motyvavimui ir paskatinimui kreiptis pagalbos. Seminarai organizuojami savivaldybės seniūnijose, kviečiami seniūnijos atstovai, bendruomenių atstovai, kiti suinteresuoti asmenys.
2022-12-13 Ignalinos rajono laikraštyje „Mūsų Ignalina“ išleistas straipsnis kuriame pristatomos Gerovės konsultanto paslaugos bei konsultacijų naudą iliustruojanti sekmės istorija.
Straipsnio tekstą skaityti galite žemiau:
Emocinė sveikata – neatsiejama visapusiškos mūsų gerovės dalis. Kiekvienas žmogus savo gyvenime bent kartą yra susidūręs su mažesniais ar didesniais iššūkiais: vieni apie savo problemas gali kalbėti su artimaisiais, kitiems išsipasakoti būna labai sunku ir viską laiko savyje. Žmonės yra linkę lyginti savo problemas su kitų, tačiau reikėtų suprasti jog tai yra netikslinga ir kad ir su kokiomis problemomis susiduria aplinkiniai, jūsų problemos dėl to netampa mažiau svarbios. Prisiminkite, kad kreiptis pagalbos yra visiškai įprasta, todėl neturėtumėte dėl to jaustis blogai. Kartais gali būti sunku pradėti apie tai kalbėti, tačiau nuolatinis neišspręstos problemos keliamas diskomfortas vėliau gali tik dar labiau pakenkti.
Projekto – „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Ignalinos rajono savivaldybėje“ tikslas – Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų sveikatos ir socialinės gerovės gerinimas. Tikimasi, kad projekto dėka pagerės Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų sveikatos rodikliai, mažės susirgimų psichikos ligomis, emocinių sutrikimų, gyventojai bus produktyvesni ir sumažės socialinė atskirtis.
Gerovės konsultantas tai specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus. Gerovės konsultantui teikiant pagalbą ankstyvoje problemos atsiradimo stadijoje siekiama užkirsti kelią susirgimui depresija ir taip prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo.
Konsultacijų atnešamą naudą puikiai iliustruoja Linos (vardas pakeistas) atvejis:
Lina, jauna, ištekėjusi moteris, dvimečio berniuko mama jautėsi nelaiminga, tačiau net pati sau negalėjo tiksliai atsakyti kodėl. Juk turi nuostabią šeimą, negali skųstis nei finansine situacija, nei fizine sveikata. Tačiau suprato, kad nebejaučia pasitenkinimo savo gyvenimu. Jautė pastovų nuovargį, po kiek labiau įtemptos dienos verkdavo, galiausiai suprato, kad užsiplieskia net nuo smulkių ginčų su vyru ar sūnumi ir reaguoja agresyviai. Santykiai su vyru tapo įtempti, apart nuolatinių barnių taip pat sulaukdavo pastabų dėl karštų reakcijų į sūnaus išdaigas. Šios situacijos Liną labai slėgė psichologiškai, ji jautė pastovią sąžinės graužatį. Ir pati pripažino, kad nekontroliuoja savo emocijų. Prie prastos savijautos prisidėjo ir tai, jog Lina su vyru kurį laiką planavo antrą vaiką. Nors planavo dar pakankamai neilgai, kad būtų verta nerimauti, tačiau kiekvieną mėnesį po nesėkmingo bandymo pastoti Lina jautė nusivylimą savimi. Norą pastoti dažnai keitė baimė dėl galimų būsimo nėštumo komplikacijų, apie kurias Lina kiekvieną dieną nepraleisdavo progos paieškoti informacijos ir dar labiau augino nepagrįstą baimę savyje. Apie Gerovės konsultanto paslaugas Lina sužinojo visai atsitiktinai – informaciją apie Gerovės konsultantus pamačiusi Facebook. Kai pasidomėjusi sužinojo, jog ši paslauga yra siūloma ir jos mieste – Ignalinoje, nusprendė nedelsti ir išbandyti. Jau po pirmos konsultacijos Lina teigė gavusi peno apmąstymams ir supratusi kokias klaidas darė mintimis ir veiksmais kenkdama pati sau, savo emocinei sveikatai. Vienu svarbiausiu žingsniu klaidų suvokimo link buvo pasidalijimas savo išgyvenimais su Gerovės konsultante, galimybė išgirsti save tarsi iš šono. Pritaikius kognityvinės ir elgesio terapijos metodus, aktyviai dirbdama su savimi ne tik konsultacijų metu bet ir atlikinėdama „namų darbus“, Lina išmoko valdyti savo emocijas, teisingo kvėpavimo technika išmoko atsipalaidavimo užvaldžius pykčio ar baimės protrūkiams, taip pat pradėjo atsakingiau galvoti apie savo veiksmus ir apribojo save nuo nereikalingos neigiamas emocijas keliančios informacijos. Į savo dienotvarkę įtraukė laiką sau, kurį praleisdavo sportuodama, ar susitikdama su draugėmis.
Ši konsultacijų sėkmės istorija puikiai parodo, kodėl verta kreiptis, net tuomet kai tau atrodo, jog neturi rimtų problemų, bet tiesiog jautiesi pasimetęs, užkertant kelią psichoemocinės būklės blogėjimui, susirgimui depresija. Gerovės konsultanto paslaugos yra skirtos visiems suaugusiems Ignalinos rajono gyventojams, kuriems pasireiškia lengvi depresijos, nerimo, streso simptomai, patiriantiems įvairias baimes, nemigą, susidūrusiems su problemomis ir nežinantiems kaip sau padėti suvaldyti savo emocijas.
Registracija konsultacijai: www.geroveignalinoje.lt, arba tel.: 8 622 28895, 8 619 28887
Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.
Remonto darbų trukmė 2 mėn.